plen

Bezprzewodowy HTC Vive!

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od jakiegoś czasu w naszym Salonie gości bezprzewodowy HTC Vive, a to dzięki adapterowi TpCast.

Przystawka wykorzystuje przełomową technologię WiFi w standardzie 60 Ghz co pozwala na przesył obrazu nie przekraczający zalecanego dla VR progu 20 ms.

Długo czekaliśmy na podobne rozwiązanie, daje ono możliwość na prawie nieograniczoną rozrywkę.

Przy odpowiednim ustawieniu, stworzyć możemy nawet do 90 mkw powierzchni Wirtualnego Świata. Taka przestrzeń daje ogromną swobodę ruchu, a nawet stwarza możliwość biegania. Brak kabla powoduje, że dużo łatwiej jest się zapomnieć i poczuć siłę imersji jaką dają gogle VR.

Rozwiązanie ma kilka nieznacznych wad… Nie, nie są to opóźnienia bo w naszej konfiguracji urządzenie działa niezawodnie, co możecie ocenić sami rezerwując wizytę.

Problemy jakie możesz spotkać jako użytkownik tego rozwiązania to brak wsparcia dla mikrofonu i kamery gogli oraz delikatne piszczenie zestawu.

Jednak są to drobne niedociągnięcia, na które już istnieją rozwiązania stworzone przez użytkowników, a niedługo możemy spodziewać się oficjalnych łatek.

Brakuje możliwości korzystania z większej ilości headsetów w jednym pomieszczeniu, oraz wsparcia dla Oculus Rift ale zgodnie z informacją producenta tych możemy spodziewać się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

W naszym mniemaniu TpCast to obowiązkowy zakup dla każdego posiadacza HTC Vive, wzrost komfortu rozgrywki jest nieoceniony.

 

Jeżeli jesteście zainteresowani przetestowaniem, zakupem lub wynajmem tych i innych rozwiązań Virtual Reality zapraszamy do kontaktu.