Przygotowanie do wizyty

Nie zalecamy wymyślnych fryzur oraz mocnego makijażu. Najlepszym rozwiązaniem jest klasyczny kucyk związany u dołu głowy i wygodne ubranie.

Z gogli wizyjnych nie powinny korzystać osoby:
  • chorujące na padaczkę lub które, chociaż raz w życiu przeżyły epizod epileptyczny
  • z innymi zaburzeniami na tle neurologicznym które doznały urazu głowy krócej niż 6 miesięcy wcześniej
  • dzieci poniżej 8 roku życia
  • kobiety w ciąży
  • osoby o obniżonym samopoczuciu, np. przeziębione, z bolącą głową lub na kacu.
  • po więcej informacji zapraszamy do sekcji regulaminu


W wielu przypadkach okazuje się, że wada wzroku nie stanowi przeszkody przy korzystaniu z gogli VR. Jednak osoby noszące okulary prosimy o przyjście w soczewkach kontaktowych. Jeżeli nie możesz używać soczewek, możliwe jest skorzystanie z Oculus Rift DK2 w okularach, niestety może to skutkować obniżonym komfortem użytkowania, np. uwieraniem w niektórych miejscach twarzy. Z HTC Vive oraz Oculus Rift CV1 nie można korzystać w okularach! Osoby z astygmatyzmem mogą mieć obniżoną ostrość widzenia, nawet używając okularów lub soczewek. Osoby z zezem, w zależności od stopnia zaawansowania przypadłości, mogą nie widzieć obrazu w goglach, stereoskopowo. Z doświadczenia wiemy jednak, że większości osób z tą przypadłością, wcale to nie przeszkadza.

Użytkowanie gogli wizyjnych oddziałuje na pracę błędnika, co u niektórych osób skutkować może zawrotami głowy lub chorobą lokomocyjną. Są to stosunkowo rzadkie przypadki, ale faktem jest, że czasem mogą się pojawić. Radzimy, aby ściśle stosować się do wskazówek obsługi.